عمیق‌ترین توربین بادی دریایی جهان کجا هستند ؟

توربین بادی

 

زمان بهره‌برداری و میزان انرژی قابل‌تولید توسط مزرعه دریایی Seagreen

 

Seagreen از آگوست سال ۲۰۲۱ شروع به تولید برق کرده است و انتظار می‌رود تا تابستان سال ۲۰۲۳ به‌طور کامل به بهره‌برداری برسد. هر یک از پایه‌های جدیدی که برای Seagreen راه‌اندازی شده، دارای یک توربین ۱۰ مگاواتی از نوع Vestas V164 است که در شرایط ایده‌آل می‌تواند تا ۱۰ هزار کیلووات نیرو تولید کند.

مزرعه بادی دریایی Seagreen پس از اینکه در اواخر سال جاری به بهره‌برداری کامل برسد، با ظرفیت ۱۰۷۵ مگاواتی خود می‌تواند به‌اندازه ۱.۶ میلیون خانه انرژی تولید کند. این مزرعه ۳ میلیارد پوندی توسط SSE با همکاری شرکت نفت و گاز فرانسوی TotalEnergies درحال توسعه است.

انتظار می‌رود این مزرعه دریایی بتواند سالانه بیش از ۵۰۰ گیگاوات ساعت برق تولید کند که برای تأمین انرژی پاک و پایدار حدود ۱.۶ میلیون خانواده بریتانیایی یا تقریباً دو‌سوم جمعیت اسکاتلند کافی است.

«آلیستر فیلیپس-دیویس»، مدیرعامل SSE، ادعا می‌کند که بریتانیا به رهبر جهانی حوزه نیروگاه‌های بادی دریایی تبدیل شده است. او در بیانیه شرکت درباره نصب توربین جدید نوشت:

«این نه‌تنها یک گام مهم در مسیر تکمیل پروژه محسوب می‌شود، بلکه تعهد ما نسبت به نوآوری و پیشرفت ما در مرزهای فناوری را نشان می‌دهد.»
SSE که یکی از تولیدکنندگان پیشرو انرژی‌های تجدیدپذیر بریتانیا محسوب می‌شود، قصد دارد تا سال ۲۰۲۶، ۱۲.۵ میلیارد پوند روی طرح‌هایی سرمایه‌گذاری کند که راه‌های انتقال بریتانیا به اقتصاد خالص صفر را ساده‌تر می‌کنند.

Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Twitter