چای تاج الملوک

چای تاج الملوک

پس از گذراندن یک روز پر دغدغه خوردن یک لیوان چای بهترین معجون برای رفع خستگی و تجدید قوای جسمی است. به جز چای معمولی که طرفداران زیادی دارد، برخی چای های گیاهی جنبه دارویی داشته و خواص آنها درمان بیماری های متعددی را موجب می شوند اما بر خلاف باورعموم همه چای های گیاهی پرخاصیت نبوده و مفید نیستند.

 

چای گیاهی که موجب مرگ می شود
به گزارش CNN خانمی به نام جی آستن درشهر فرانسیسکو آمریکا در اثر مصرف نوعی چای گیاهی در گذشت. خبرها حاکی از آن است مردی در شهر سانفرانسیسکو نیز با مصرف برگ های چای همین شرکت تجاری دچار مسمومیت شده و به اورژانس بیمارستان این شهر انتقال داده شد. به جز این دو مورد تا کنون تعداد زیادی از مردمان آمریکا در اثر مصرف این چای گیاهی به بیمارستان های این کشور مراجعه کرده اند.

تحقیقات صورت گرفته درباره علت مرگ بر اثر مصرف این چای گیاهی ثابت کرد این شرکت تجاری برای خوش رنگ کردن چای از یک گیاه وحشی به نام تاج الملوک که در بین متخصص طب گیاهی به “زهر گرگ” معروف است، استفاده نموده است.

بر اساس گزارش آزمایشگاه مرکزی آمریکا سم گیاهی موجود در برگ های چای این شرکت نوعی از آرسنیک است که سبب مسمومیت شده و کشنده می باشد.

افرادی که از این نوع چای استفاده می کنند، پس از مدتی دچار افزایش ضربان قلب و درد قفسه سینه شده و پس از فراگیری ضعف عمومی فوت می کنند، در نوع مزمن آن حالت تهوع، استفراغ و درد شکم و اسهال نیز اضافه می شود.

سازمان بهداشت آمریکا به همه مردم این کشور توصیه کرده که این نوع چای گیاهی را دور بریزند تا دچار مسمومیت و مرگ و میر نشوند، حتی خرید و فروش این چایی دربسیاری از نقاط دنیا ممنوع اعلام شده است.

 

برخی از خواص و فواید گیاه تاج الملوک
تاج الملوک نوعی گیاه یک ساله متعلق به خانواده آلالگان است که کتاب های قدیمی طبی زیادی به خواص این گیاه در درمان بیماری ها اشاره نموده اند اما بهتر است قبل از مصرف گل تاج الملوک با پزشک مشورت کنید. برخی خواص این گیاه عبارتند از:

مواد آنتی اکسیدانی موجود در این گیاه از آسیب های استرس اکسیداتیو سلول های پوستی جلوگیری کرده و پیر شدن آن ها را به تأخیر می اندازند.
لوسیون های تهیه شده با این گل برای کاهش درد در بیماری هایی مانند روماتیسم و التهابات مفصلی مفید هستند.
استفاده از این گل در درمان مشکلاتی مانند میگرن به دلیل کاهش استرس و اضطراب مفید است.
عصاره این گل یک معجون ادرار آور است و استفاده از آن به سم زدایی بدن کمک می کند.
این گیاه دارای خواص ضد التهابی فراوانی است.
فواید عنوان شده از گیاه ” تاج الملوک ” به صورت مصرف مستقیم حاصل نمیشود و باید تحت نظارت پزشک به شکل سالم دارویی مورد استفاده قرار گیرد

 

مضرات تاج الملوک
تاج الملوک بسیار سمی است و احتیاط فوق العاده ضروری است. تقریبا ۲ میلی گرم آکونیت خالص یا ۱ گرم گیاه ممکن است باعث مرگ ناشی از فلج مرکز تنفسی یا عضله قلب شود. مسمومیت بالینی مهم ممکن است پس از جذب پوستی و حتی لمس گل ها ایجاد شود.

Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Twitter