تو مهمی! پس ..

شاد بودن

برای این که یک زندگی غیر معمولی داشته باشید، اول باید ببینید که زندگی معمولی چگونه است؟ زمانی که صحبت از زندگی معمولی می شود، یعنی شما شغلی دارید که واقعا عاشقش نیستید، روزهای تان تکراری سپری می شود و فقط وجود دارید اما زندگی نمی کنید.

چگونه معمولی نباشیم

زندگی غیر معمولی زندگی است که خودتان، آن را طراحی کرده اید. یعنی آنطور که می خواهید زندگی می کنید. پر از هیجان و شادی هستید. لزوماً برای زندگی غیر معمولی نباید سرعت خیلی بالایی داشته باشید اما احساس می کنید که هیچ کم و کسری خاصی وجود ندارد زیرا کاری را انجام می دهید که واقعاً دوستش دارید و برای هزینه های زندگی دچار مشکل نمی شوید. در نتیجه احساس شادی می کنید. زندگی غیرمعمولی یعنی زندگی شاد.

 

خودتان را بفهمید

شما باید بدانید که چه چیزی انگیزه تان را افزایش می دهد؟ چه چیزی شما را سر ذوق می آورد؟ چه چیزی باعث شادی تان می شود؟ عاشق انجام چه کاری هستید؟

اگر نسبت به این سوالات آگاهی نداشته باشید، قطعاً نمی توانید زندگی جالبی را تجربه کنید. زمان بگذارید، خودتان را بهتر بشناسید، چیزهایی را که واقعاً خوشحالتان می کند پیدا کنید، به دنبال انگیزه های واقعی بگردید و روی چیزهایی از زندگی تمرکز کنید که واقعاً هیجان شما را افزایش می دهد.

 

به دنبال یادگیری باشید

اگر می خواهید زندگی فوق العاده و غیر معمولی را تجربه کنید ، باید روی ارتقاء کیفیت خودتان به صورت روزانه تمرکز کنید. اگر هر روز این کار را انجام دهید، بعد از یک سال متوجه تغییرات بسیار واضحی در خودتان می شوید که زندگی شما را به شدت تغییر داده است . دوباره رشد زیاد خود را شاهد خواهید بود که ذهنتان را به چالش می کشد و می فهمید چیزهایی را می دانید که قبلاً نمی دانستید.

 

برای چیزی که دوست دارید هزینه کنید

هنگامی که متوجه شدید چه چیزی انگیزه تان را بالا می برد، سعی کنید که زندگی خود را به گونه ای طراحی کنید و زمان خود را صرف انجام کاری کنید که واقعاً از آن لذت می برید. شاید برای تجربه چنین اقداماتی ، باید صبح ها زودتر بیدار شوید یا آخر هفته مشغول به کار باشید. اشکالی ندارد! همه این زحمات باعث می شود که در نهایت به هدف لذت بخش و عشقی که دارید، برسید.

 

مطالعه کنید

برای داشتن زندگی فوق العاده و غیر معمولی مطالعه کنید و با مطالعه به معلومات خود بیافزایید. هر هفته برای خود برنامه ریزی مطالعاتی داشته باشید. حتی اگر وقت چندانی برای مطالعه ندارید، در هنگام ترافیک و در مسیر رسیدن به سرکار به کتاب های صوتی گوش دهید.

 

از آموخته هایتان استفاده نمایید

برای داشتن زندگی فوق العاده و غیر معمولی باید از آنچه که آموخته اید و اطلاعاتتان استفاده نماییدو آن ها را با دیگران به اشتراک گذارید، باید داده های به دست آمده از طریق مطالعه را به اطلاعات و سپس به دانش تبدیل کنید .اگر حجم زیادی از اطلاعات را بدون هدف در ذهن خود نگه دارید، به هیچ دستاوردی نمی رسید و از یادگیری مهارت های جدید باز می مانید.

 

انتظار و توقع خود را بالا ببرید

این یک راه کلیدی برای دور شدن از یک زندگی معمولی است . از بیان چنین جملاتی که ” هیچ چیز خوبی برای من اتفاق نمی افتد ، همه چیزهای خوب برای دیگران است و همه کار های من مشکل دارد” دوری کنید . این تفکرات منفی را کنار بگذارید . از زندگی خود انتظار بالایی داشته باشید . رویاهای بزرگ را در ذهنتان ترسیم کنید و در مورد اهداف و ایده های بزرگ که هیجان شما را افزایش می دهد ، بیشتر فکر کنید . انگیزه خود را بالا ببرید و یک رویا و آرزوی بزرگ به شما کمک می کند که سخت ترین کارها را به انجام برسانید .

 

روش های جدید را امتحان کنید

هر ایده ی جدیدی سبب رشد و شکوفایی می شود پس برای انجام کارهای خود روش های جدیدی را امتحان کنید و از به آزمون و خطا نترسید زیرا خیلی از محصولات و دستاوردها، نتیجه ی آزمون و خطا هستند. شما با ایده های نو می توانید به زندگی تان شادابی و نشاط دهید .

 

از لحاظ اقتصادی مستقل باشید

تفاوت زیادی بین استقلال مالی و ثروتمند بودن وجود دارد. استقلال مالی یعنی شما بتوانید موارد اساسی و پایه زندگی را خودتان فراهم کنید. مجبور نیستید که زیر بار قرض و بدهی بروید ، بلکه باید توانایی خود را به حدی برسانید که دیگر در نیازهای اصلی به دیگران وابسته نباشید اما ثروتمند بودن یعنی همیشه آماده خرید گران قیمت ترین چیز ها باشید . اگر از لحاظ مالی استقلال داشته باشید ، هرگز در موقعیتی قرار نمی گیرید که بخواهید تن به اجبار دیگران بدهید و در نتیجه زندگی شما از حالت معمولی خارج می شود زیرا کاری را انجام می دهید که خودتان دوست دارید.

 

با موفقیت و شکست کنار بیایید

اگر می خواهید چیزهای زیادی را در زندگی امتحان کنید و بسیار کنجکاو و ماجراجو هستید ، یعنی به موفقیت زیادی می رسید . همچنین شکست های زیادی را هم تجربه می کنید . پس نباید بترسید ، نباید توقع داشته باشید که همیشه کل مسیر به شما خوش بگذرد . پس از شکست خوردن هراس نداشته باشید و از لحاظ مالی ، روحی ، روانی ، جسمی و ذهنی خودتان را آماده کنید و شکننده نباشید .

 

بیشتر تلاش کنید

قطعاً برای رسیدن به موفقیت و ساخت یک زندگی فوق العاده باید بیشتر کار کنید تا برنده باشید . اگر کمی بیشتر تلاش کنید ، وضعیت شما با کسانی که کمتر تلاش می کنند ، متفاوت خواهد شد . پس باید به گونه ای کار کنید تا به وضعیتی برسید که فراتر از خواسته هایتان عمل کنید . موفق شدن در زندگی راحت نیست و نیاز به سخت کوشی دارد . پس هزینه آن را بپردازید و برایش تلاش کنید .

 

روی پیشرفت تمرکز کنید

برنامه ای جداگانه برای پیشرفت شخصی و یادگیری در نظر بگیرید و بیشتر بر روی پیشرفت تمرکز کنید. کارهای روزانه تان را به خوبی انجام دهید و در شغل خود موفق باشید.

 

انگیزه ها را مشخص کنید

برای رسیدن به موفقیت انگیزه ها را مشخص کنید تا با یک برنامه ریزی اصولی به هدف برسید. هر چه می گویید یا انجام می دهید از تمایلات درونی، خواسته های شما سرچشمه می گیرد بنابراین برای رسیدن به موفقیت انگیزه ها را مشخص نمایید.

 

تمرکز کنید

برای داشتن یک زندگی موفق و غیر معمولی فکر خود را بر چیزهایی متمرکز کنید که واقعاً طالب آن هستید زیرا هر چیزی را که روی آن تمرکز کرده و به آن فکر کنید در زندگی واقعی، شکل گرفته و گسترش پیدا می کند.

 

تفکر مثبت داشته باشید

برای داشتن یک زندگی موفق و غیر معمولی و رسیدن به موفقیت و شادی، تفکر مثبت داشته باشید و ذهنتان را از منفی نگری دور کنید. شیوه تفکر شما نشان دهنده ی ارزش ها، اعتقادات و انتظارات شماست پس اگر شیوه نگرشتان منفی است، آن را تغییر داده و مثبت بیاندیشید.

 

به این فکر کنید که پتانسیل بالایی دارید

حقیقت این است که همه ما انسان ها فراتر از آنچه که فکر می کنیم ، می توانیم عمل کنیم. پس خودتان را دست کم نگیرید و به این فکر کنید که چه کارهایی در توانتان است که باعث می شود زندگیتان از حالت معمولی خارج شود. به مهارت هایی که دارید فکر کنید و آن ها را در جهت مثبت به کار بگیرید.

 

آینده را خودتان انتخاب کنید

اکنون زمان مناسبی است که ببینید در زندگی چه می خواهید و چه کار هایی را می توانید به انجام برسانید. زمان مناسبی است که به نسخه بهتری از خودتان تبدیل شوید. از خودتان بپرسید که چگونه می توانید به یک رئیس، فروشنده، مهندس، دانش آموز، پزشک، معلم، همسر، مادر، خواهر، برادر ودوست فوق العاده ای تبدیل شوید. پس از هر جهت خودتان را ارتقا دهید و برای پیشرفت تان تلاش کنید.

 

Facebook
Telegram
WhatsApp
Email
Twitter